Ruch Szensztacki

Grupa Rodzin Szensztackich jest najmodsz grup w naszej parafii. Zostaa zaoona w maju 2011 roku. Aktualnie do grupy naley 8 maestw.

Spotkania prowadzi siostra M.Celina z Szensztackiego Instytutu Sistr Maryi z Radlina.

Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc wyznaczy na Opiekuna Ruchu Szensztatckiego w Archidiecezji ks. Krzysztofa Winklera (proboszcza z Suszca).

Spotkania grupy odbywaj si raz w miesicu najczciej w pierwszy wtorek miesica.

Chtne maestwa zapraszamy do udziau w spotkaniach.

Ruch Szensztacki powsta 18 padziernika 1914 roku jako duchowa wsplnota wewntrz Kocioa katolickiego.

Jego Zaoyciel iduchowy ojciec Jzef Kentenich (1885 1968) potrafi wydoby na wiato dzienne warto czowieka iukaza j innym. Wjego pracy kapana ipedagoga, idea nowego czowieka wnowej wsplnocie przybieraa coraz wyraniejsze ksztaty.

Dzi wRuchu Szensztackim istnieje ponad dwadziecia rnych wsplnot: modzie idoroli, kobiety imczyni, yjcy samotnie irodziny, kapani iwieccy.

Wsplna duchowo, przymierze mioci zMaryj atake tzw. sanktuarium, ktre jako kopi Prasanktuarium kaplic zSzensztatu, mona dzi znale wponad 180 miejscach na wszystkich kontynentach.

Maryja - nasza Matka Maryja czczona jest wsanktuariach szensztackich jako Matka Trzykro Przedziwna (Mater Ter Admirabilis wskrcie MTA). Tytu ten Rodzina Szensztacka przeja od Kongregacji Mariaskiej, ktra wXVI w. rozrosa si iprnie dziaaa wIngolstadt nad Dunajem.

Sam obraz jest kopi XIX wiecznego malowida woskiego artysty Crosio iw sanktuarium pojawi si w1915 roku. Tytu ten wskazuje na wyjtkowe dziaanie Trjcy witej w osobie Maryi jako:
1.wybranej Crki Boga Ojca,
2.Matki Syna Boego,
3.Oblubienicy Ducha witego.

Jej szczeglne dziaanie z tego miejsca polega na wypraszaniu trzech ask:
1.aski zadomowienia,
2.aski wewntrznej przemiany,
3.aski skutecznego apostolstwa.

Strony internetowe zwizane z Ruchem Szensztackim :
1.www.szensztat.pl
2.www.siostry.szensztat.pl

Zdjcia ze spotkania opatkowego 04.01.2012 r. Kliknij

Ruch Szensztacki - Zabrze Rokitnica - kliknij

Nic bez Ciebie, Nic bez nas

23 lutego 2013 roku to wany dzie dla Ruchu Rodzin Szensztackich. W tym dniu w Sanktuarium Jednoci w Zabrzu-Rokitnicy osiem rodzin naszej parafii zawaro przymierze mioci z Matk Bo Trzykro Przedziwn i stao si Wsppracownikami Ligi Rodzin. Mszy w. przewodniczy i przymierze przyjmowa ks. proboszcz Eugeniusz Krliczek.
W czasie tej uroczystej mszy maonkowie odnowili przysig maesk. Kady otrzyma powicony medalik Matki Boskiej Trzykro Przedziwnej jako znak zawartego przymierza.
Rodziny byy przygotowywane do tej uroczystoci od 2011 roku przez siostr Celin z Szensztackiego Instytutu Sistr Maryi z Radlina.

Krgi Matki Boskiej Pielgrzymujcej - kliknij