Grupa modlitewna św. Ojca Pio

„Musimy czynić wielki wysiłek, aby naśladować niezmiennie tę Błogosławioną Matkę, aby iść blisko Niej, od czasu gdy nie ma innej drogi życia, z wyjątkiem drogi, którą szła nasza Matka”.

Św. Ojciec Pio

28 października 2004 r. w naszej parafii zawiązała się wspólnota, której patronuje św. Ojciec Pio. Na pierwsze spotkanie przybyło 30 osób.

Spotkania wspólnoty odbywają się w ostatni czwartek miesiąca. Spotkanie rozpoczyna się od adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30, następnie jest msza św. a po niej spotkanie formacyjne w Domu parafialnym.

W ramach spotkania skupiamy się na modlitwie, konferencji kapłana, śpiewie i ogłoszeniach oraz świadectwach wspólnoty.

Opiekunem grupy jest ks. Senior Józef Wojciech.

Życiorys Ojca Pio

25 maja 1887 r. urodził się Franciszek Forgione w Pietrelcinie.

6 stycznia 1903 r. wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Morcone, gdzie otrzymał habit i imię: Pio z Pietrelciny.

10 sierpnia 1910 r. przyjął święcenia kapłańskie w katedrze w Benevencie.

28 lipca 1916 r. przeniesiony do San Giovanni Rotondo pod górą Gargano.

20 września 1918 r. klęcząc pod krzyżem otrzymał stygmaty.

W latach 1940 - 1956 zbudował supernowoczesny szpital, który nazwał "Dom ulgi w Cierpieniu".

W 1950 r. założył "grupy modlitewne".

22 września 1968 r. ojciec Pio zmarł mając 81 lat życia, 65 lat w zakonie, 58 lat kapłaństwa.

2 maja 1999 r. ogłoszony błogosławionym Kościoła.

16 czerwca 2002 r. zaliczony w poczet Świętych Kościoła.

Pielgrzymka – Leśniów, Przeprośna Górka i Jasna Góra – 12.05.2009.
Grupa Modlitewna św. O. Pio i inni parafianie.

Leśniów - kliknij.
Przeprośna Górka - kliknij.
Jasna Góra - kliknij.