Nabożeństwa Fatimskie

Począwszy od maja do października każdego 13 dnia miesiąca w naszej parafii o godzinie 20:00 odbywają się Nabożeństwa Fatimskie.

Spotkanie modlitewne rozpoczyna się odmówieniem Różańca św. a następnie odprawiana jest msza św. Po mszy odbywa się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tych szczególnych spotkaniach. Prosimy o zabranie świec.

Historia objawień w Fatimie

Rok 1916
Pierwsze objawienie się Anioła w Loca do Cabeço:
Pierwsze objawienie się Anioła, który mówi o sobie, że jest Aniołem Pokoju i uczy małych wizjonerów modlitwy za tych, którzy nie wierzą i nie wielbią Boga.
Drugie objawienie przy studni:
Tego samego roku Anioł zjawia się po raz drugi, by wezwać dzieci do składania ofiar ze swych codziennych cierpień i trudności.
Trzecie objawienie w Loca do Cabeço:
Kilka miesięcy później Anioł objawia się jeszcze raz. Uczy dzieci modlitwy uwielbienia Jezusa w Najswiętszym Sakramencie i udziela im Komunii Świętej.

Rok 1917
13 maja
Pierwsze objawienie się Matki Bożej trzem pastuszkom z Aljustrel - dziesięcioletniej Łucji i jej kuzynom: Franciszkowi (9 lat) i jego siostrze Hiacyncie (7 lat). Maryja zapewnia, że przychodzi z nieba i poleca dzieciom odmawiać Różaniec, by wyprosić pokój dla świata.
13 czerwca
Drugie objawienie. Matka Najswiętsza ponawia prośbę o odmawianie Różańca i poleca dzieciom uczyć się czytać, gdyż chce się nimi posłużyc do rozpowszechniania nabożeństwa do Jej Niepokalanego Serca.
13 lipca
Trzecie objawienie. Objawienie połączone z wizją piekła, ukazaniem roli nabożenstwa do Niepokalanego Serca i przedstawieniem dzieciom tajemniczej wizji, która pozostała ukryta do 2000 r. jako tzw. trzecia część Tajemnicy Fatimskiej.
13 sierpnia
Aresztowanie dzieci przez masońskiego administratora. Maryja daje zgromadzonym tłumom znak swego przybycia, ale się nie ukazuje.
19 sierpnia
Czwarte objawienie w Valinhos Matka Boża prosi o Różaniec i ofiary wynagradzające za grzesznikow idących do piekła. Obiecuje uczynić w październiku wielki cud.
13 września
Piąte objawienie Maryja zapewnia, że Bóg jest zadowolony z modlitw i ofiar składanych przez dzieci.
13 października
Szóste objawienie Matka Najswiętsza podaje swój tytuł: Matka Boża Różańcowa. Wzywa ludzi, by nie obrażali Boga, a na znak prawdziwości swych objawień czyni cud, którego świadkami było kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Sanktuarium w Fatimie - kliknij.

Cudowne objawienie

W Fatimie Matka Boska trojga dzieciom się objawiła,
O odmawianie różańca je prosiła.
By zapanował pokój na świecie,
I aby ludzie oddali się jej opiece.
A ona uchroni ich od zła wszelkiego,
Zaprowadzi do królestwa niebieskiego.
Powiedziała, że mają przekazać ludziom co widzieli,
Lecz oni uwierzyć im nie chcieli.
Mimo to dzieci się nie poddały,
Dzielnie przy swoim trwały..
Wreszcie ktoś dał wiarę ich słowom,
Kazał wybudować kapliczkę nową.
Choć dziś od tego wydarzenia wieki mijają,
Pielgrzymki w to miejsce nie ustają.

Natalia Danielik

Z skalnych portugalskich gór...
tekst nasz parafianin: inż. Benedykt Kozielski
melodia: Prudel Sławomir

1. Z skalnych portugalskich gór,
Co się piętrzą aż do chmur,
Tam z ojczyzny Antoniego,
Cudów echo się rozlega,
Miłosierdzie czyni Bóg,
By świat z błędnych zeszedł dróg.

2. Bóg upomnieć lud swój chce,
Więc anioła swego śle,
By przez biedne wiejskie dzieci,
Którym cnota w sercu świeci,
Serce Boskie znalazł świat,
A lud przyjął Boski ład.

3. Potem idziesz sama Ty,
Co ocierasz ludzkie łzy,
By upomnieć świat zepsuty,
Że za grzesznych czas pokuty,
Że droga wśród grzesznych burz,
Wieniec różańcowych róż.

4. O Fatimska Panienko,
Jasna nieba jutrzenko,
Matko nasza my Twe dzieci,
Niech nam łaska Twa zaświeci,
Gór fatimskich wielki cud,
Niech ogarnie wierny lud.

5. Proś o Matko by Twój Syn,
Oczyścił nas grzesznych z win,
My Mu wiernie służyć chcemy,
Za nieprawość żałujemy,
Tylko Matko wspieraj nas,
W ten niepewny burzy czas.