Koło Braci Górniczej w Jedłowniku zostało założone dnia 7.02.2004r.

Pomysł ten powstał z myślą o zintegrowaniu środowiska górniczego zamieszkującego naszą parafie oraz wykorzystania dwóch sztandarów górniczych – jeden z roku 1939 a drugi z roku 1985 – w uroczystościach naszej parafii tj. jubileuszach, pogrzebach i innych obchodach.

Inicjatorami tego pomysłu byli: Przybyła Piotr, Łasiewicki Sławomir, Krentusz Jan i Mężyk Antoni. Również proboszcz naszej parafii Eugeniusz Króliczek przychylnie odniósł się do tego pomysłu i pomógł w organizacji pierwszego spotkania naszej grupy oraz na każde nasze następne spotkania udostępniał nam salki parafialne.

W pierwszej uroczystości Barbórkowej wzięły udział 82 osoby. Koło nasze organizuje również imprezy rodzinne takie jak majówka, festyny, wycieczki.

Prowadzimy także swoją kronikę, która w dniu obchodów Dnia Górnika w roku 2006 będzie dostępna do wglądu. Chętnych, którzy chcą uczestniczyć w życiu naszego koła oraz brać udział w uroczystościach Barbórkowych prosimy o kontakt z wyżej wymienionymi osobami.

Zdjęcia, z uroczystości w jakich brali udział i jakie organizują Górnicy naszej parafii.

Turniej tenisa stołowego 2012 r.- kliknij.

Barbórka w naszej Parafii - kliknij.

Dnia 21 listopada 2009 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się II Turniej Barbórkowy Tenisa Stołowego.

Jego organizatorem była działająca przy parafii jedłownickiej Brać Górnicza, która była także fundatorem nagród rzeczowych oraz pucharów i medali dla zwycięzców.
Zdjęcia z turnieju - kliknij.

W dniu 31 stycznia odbyła się po raz kolejny Biesiada w Jedłowniku zorganizowana przez Koło Braci Górniczej i Koło Gospodyń Wiejskich.
Zabawa tradycyjnie rozpoczęła się od utworzenie Prezydium , które czuwało nad przebiegiem konkursów.
Powołano również przedstawicieli ochrony , którzy pilnowali by biesiadnicy brali czynny udział w śpiewie.
Zabawa była bardzo udana po części konkursowej rozpoczęła się zabawa taneczna, w czasie przerw losowano nagrody.

Co więcej pisać : Zapraszamy znów za rok !!! KLIKNIJ

Zdjęcia z Barbórki 2008 r. Kliknij