KWIECIEŃ 2009 rok

III Niedziela wielkanocna
26. 04. 2009 r.

Usłyszymy dzisiaj w Ewangelii o zatrwożonych apostołach, którym trudno było uwierzyć, że Chrystus żyje.
Zmartwychwstały Pan ukazuje się im, pozwala się dotknąć, spożywa z nimi posiłek, cierpliwie umacnia ich wiarę.
Kolejna wielkanocna niedziela jest także dla nas okazją do umocnienia wiary.

Ewangelia na dziś - kliknij

Dzieci przygotowujące się do pierwszej i wczesnej Komunii św. - kliknij

Niedziela Miłosierdzia Bożego
19. 04. 2009 rok.

Żyć nadzieją
dawać nadzieję

19.04.1984 r. w Katowicach swoje Święcenia Kapłańskie otrzymał Proboszcz naszej parafii Ks. Eugeniusz Króliczek.

Z okazji
Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa
zdrowia, obfitych łask Bożych na dalsze lata posługi kapłańskiej
Księdzu Proboszczowi
życzą Parafianie.

Uroczysta Msza św. z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich ks. Prob. Eugeniusza Króliczka - kliknij

Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.
Zmartwychwstały Chrystus pokazuje św. Tomaszowi swoje rany, przebacza niewiarę i daje kolejną szansę.
Wszyscy odtrąceni, zniewoleni, okaleczeni fizycznie lub moralnie mogą w naznaczonym ranami Chrystusie zobaczyć swój obraz. Dotykając ran Jezusa, odzyskują godność, wchodzą na drogę do nieba.
W Eucharystii Jezus pozwala nam dotykać swojego poranionego Ciała, obejmuje nas miłosierdziem, leczy rany.
Powtarzajmy za św. Faustyną: „Jezu, ufam Tobie!”

JEZU, UFAM TOBIE

Jezu, ufam Tobie
Szyfr
otwierający serce Boga
na oścież.
Ty jesteś Panie
jedynym godnym zaufania
i nie ma żadnego imienia,
któremu mogę zaufać.
Mój Jezu,
Zbawco,
Królu,
moje Miłosierdzie.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego - kliknij.

Siostry Jezusa Miłosiernego- kliknij.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego
12.04.2009 r.

Z OKAZJI ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO OBFITYCH ŁASK BOŻYCH, ZDROWIA, POKOJU I RADOŚCI
NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS DODAJE WAM SIŁ DO POKONYWANIA TRUDÓW ŻYCIA I UMOCNI NADZIEJĘ ZBAWIENIA.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM WIELU ŁASK BOŻYCH ORAZ MIŁEGO I RADOSNEGO ŚWIĘTOWANIA
ŻYCZĄ
DUSZPASTERZE

Rezurekcja – procesja dookoła kościoła - kliknij.

Galeria świąteczna - kliknij.

Triduum Paschalne.
Opoka czytelnia - kliknij

Wielka Sobota – 11. 04. 2009 r.

Adoracja dzieci – święcenie potraw wielkanocnych - kliknij.

Msza Święta - kliknij.

Dzień Męki i Śmierci Krzyżowej Pana Jezusa.

Liturgia Męki Pańskiej.
Przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu.

Liturgia Męki Pańskiej - kliknij.

Dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa

Msza św. Wieczerzy Pańskiej.
Przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy

Msza Święta - kliknij.

Zamieszczamy numer 146 Gazetki Parafialnej z dnia 5 kwietnia 2009 rok. Kliknij lub zapisz.

Niedziela Palmowa.

Nazwa tego dnia pochodzi od wprowadzonego w XI w. zwyczaju święcenia palm.
Liturgia bowiem wspomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, bezpośrednio poprzedzający Jego Mękę i Śmierć na Krzyżu.
Witające go tłumy rzucały na drogę płaszcze oraz gałązki, wołając: "Hosanna Synowi Dawidowemu".
O uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy piszą wszyscy czterej Ewangeliści.
Samo to świadczy, jak wielką rangę przywiązują do tego wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa.

Internetowa liturgia godzin Niedziela Palmowa - kliknij

Nadzwyczajni Szafarze Komuni Św. w naszej Parafii.

Około pół tysiąca nadzwyczajnych, świeckich szafarzy Komunii Świętej posługuje w archidiecezji katowickiej.
Kolejnych 73 ustanowił 2 kwietnia w Katowicach Metropolita górnośląski abp Damian Zimoń.
Wsród nich znaleźli się nasi trzej parafianie : Zbigniew Rączka, Roman Malirz, Tomasz Materzok.

Co niedzielę po Mszach św. Szafarze bedą roznosić Komunię Świętą naszym chorym i starszym parafianom, którzy nie mogą przyjśc do kościoła.
Chorych można zgłaszać w zakrystii i w kancelarii.

Dnia 12 kwietnia w TVP3 wyemitowany został program relacjonujący uroczystość ustanowienia Nadzwyczajnych Szafarzy Archidiecezji Katowickiej.
Program można zobaczyć w TVP3 - kliknij

Zapraszamy również na stronę internetową Nadzwyczajnych Szafarzy Komuni Świętej - kliknij

2 kwietnia 2009 rok

Dzieci przystępujące w tym roku do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej przystąpiły dziś do sakramentu Spowiedzi.

Pierwsza spowiedź - kliknij.

POWRÓT do poprzedniej strony