Biuro Turystyczno Pielgrzymkowe FRATER Adam Zielinski

biuro: ul. Dworcowa 18, 85-010 Bydgoszcz, tel./fax 52 322 48 39, e-mail:biuro@frater.pl

konto: Bank Millennium S.A. O/Bydgoszcz Nr: 76 1160 2202 0000 0000 4190 3630

Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych pod nr 16

NIP 967-035-11-14, REGON 093166900 www.frater.pl 2017-06-19 10:47

PIELGRZYMKA DO WARSZAWY

PROGRAM RAMOWY 2 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Wodzisława Śląskiego we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Warszawy. Udamy się do kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Od października 1980 roku raz w miesiącu błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko odprawiał Msze Św. za ojczyznę. W tym kościele odbyły się również uroczystości pogrzebowe bł. księdza Jerzego, a przy kościele znajduje się jego grób. Pomodlimy się przy grobie bł. księdza Jerzego Popiełuszki oraz zwiedzimy muzeum jego imienia. Kolejno udamy się na Plac Zamkowy. Zobaczymy kolumnę Króla Zygmunta III Wazy, Pałac Pod Blachą, Zamek Królewski. Przejście do Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, w kryptach której znajdują się grobowce zasłużonych Polaków. Czas wolny w okolicach Rynku Starego Miasta, jednego z najbardziej malowniczych zakątków Warszawy. Zobaczymy m.in. zabytkowe kamienice, pomnik Warszawskiej Syrenki. Następnie przejazd jedną z najbardziej eleganckich ulic Warszawy – Alejami Ujazdowskimi. Zobaczymy zabytkowe pałacyki, liczne placówki ambasad, Belweder, gmach Rady Ministrów, Park Ujazdowski. Udamy się do zespołu pałacowo – ogrodowego w Łazienkach Królewskich. Podziwiać będziemy wspaniałe zabytki architektury, w tym Pałac i Teatr na Wyspie, Pałac Myślewicki, pomnik Fryderyka Chopina oraz inne ciekawe obiekty. Obiadokolacja i nocleg w Warszawie lub okolicach.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Udamy się do Wilanowa. Zobaczymy letnią rezydencję Króla Jana III Sobieskiego oraz ogrody przypałacowe. Mimo zaborów, okupacji i wojen, pałac wraz z otaczającym parkiem oraz zabudowaniami zachował do dnia dzisiejszego niezmienioną formę architektoniczną oraz walory historyczne i artystyczne. W 1994 roku zespół pałacowo – ogrodowy został uznany za pomnik historii. Spacer po ogrodach wilanowskich, m.in. po ogrodzie barokowym, romantycznym, neorenesansowym a także parku angielsko-chińskim i krajobrazowym parku angielskim. Następnie nawiedzimy Świątynię Opatrzności Bożej, zbudowaną jako wotum wdzięczności za łaski okazane Narodowi Polskiemu. Świątynia jest elementem kompleksu Centrum Opatrzności Bożej, w którym zawiera się również Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Panteon Wielkich Polaków. Kolejno przejazd do dzielnicy Wola. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego będącego wyrazem hołdu warszawiaków dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Za pomocą licznych stanowisk multimedialnych przedstawiono historię dni poprzedzających wybuch Powstania, kolejne jego fazy, a także wyjście Powstańców z Warszawy i ich dalsze losy. Na powierzchni ponad 3000 m2 znajduje się blisko 1000 eksponatów, np. replika samolotu Liberator VI GR-S, oraz 1500 fotografii i filmów. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

TERMIN: 29-30.08.2017

CENA: 330 zł.

ZAPEWNIAMY:

przejazd komfortowym autokarem

1 nocleg w hotelu **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami

1 śniadanie, 1obiadokolacja

opiekę i informację turystyczną pilota

ubezpieczenie NNW do 5000 zł

UWAGI:

wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w codziennych Mszach Św.

program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

na bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe należy przeznaczyć
ok.